• PL
 • EN
 • Anna Brudzińska

  Znalezione w dzieciństwie przeze mnie niebieskie szkiełko wkomponowywałam w różne miejsca – kryłam je w piaskownicy, na trawniku albo na plaży.
  Mały kawałek niebieskiego szkiełka
  Własny niebieski sekret
  Mały, własny kawałek nieba
  Po wielu latach odnalazłam ten błękit w sobie i próbuję go przedstawiać w moich realizacjach artystycznych. Jest on teraz wycinkiem nieba, kawałkiem wyciętej niebieskiej przestrzeni przeniesionym w moją rzeczywistość. Jest znakiem nieskończoności, wieczności, ale także czegoś ulotnego i niezdefiniowanego na skończonej ziemi.

  Ania Brudzińska urodziła się w Gliwicach. Studiowała we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. W roku 1999 uzyskała dyplom magistra sztuki pod kierunkiem prof. Alojzego Gryta i prof. Piotra Błażejewskiego.

  W latach 1994-2008 miała 25 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w 30 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Zorganizowała wiele akcji multimedialnych. Brała udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, sympozjach i plenerach.

  W roku 2003 została dwukrotną laureatką VI Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa Młodych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. otrzymała nagrodę specjalną Kolekcji Sztuki P.J. Suchońskiego, oraz nagrodę prestiżowego pisma Art & Business.

  Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

  W czasie studiów na ASP była kuratorem i twórcą pracowni Blue Box, funkcjonującej jako galeria oraz realizacja przestrzenna. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w Polsce i za granicą.

  Jest autorką koncepcji artystycznej p.t.: Własny kawałek nieba.

  Więcej o artyście
  Strona w budowie.

  X